BC0741
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.79 | £ 45.35 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | NISSAN, OPEL, RENAULT, VAUXHALL |
| Weight | 4Kg |
| Disc Diameter | 305mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2: 45mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC426L | RollCo |
| CA2221 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0819 | ELSTOCK |
| 820819 | ELSTOCK |
| 41011-00Q0C | NISSAN |
| 41011-00QAD | NISSAN |
| 4101100Q0C | NISSAN |
| 4101100QAD | NISSAN |
| 4402988 | OPEL |
| 44 02 988 | OPEL |
| 9110988 | OPEL |
| DC83044 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC426L | ROLLCO |
| BHU255E | TRW |
| 8253847 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||