BC0706
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 44.05 | £ 52.86 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | AUDI |
| Weight | 5.58Kg |
| Disc Diameter | 321mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 2: 43mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT, *Please note - we are supplying only Caliper, not any additional parts |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC408R | RollCo |
| 4B0 615 108A | AUDI |
| 4B0 615 108B | AUDI |
| 4B0 615 108C | AUDI |
| 4B0615108A | AUDI |
| 4B0615108C | AUDI |
| 8D0615108 | AUDI |
| 4B0615108B | AUDI |
| CA2246R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1802-1 | ELSTOCK |
| 8318021 | ELSTOCK |
| DC884661 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC408R | ROLLCO |
| BCT168/ | TRW |
| BCT168E | TRW |
| 8D0615108 | VAG |
| 4B0 615 108A | VW |
| 4B0 615 108B | VW |
| 4B0 615 108C | VW |
| 4B0615108A | VW |
| 4B0615108C | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||