BC0645
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.85 | £ 32.22 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 2.26Kg |
| Disc Diameter | 303mm |
| Disc Thickness | 12.6mm |
| Piston Diameter | 1: 42mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC377L | RollCo |
| CA2942 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1865 | ELSTOCK |
| 861865 | ELSTOCK |
| LR010418 | LAND ROVER |
| SMC000210 | LAND ROVER |
| DC74142 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC377L | ROLLCO |
| BHS1244E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||