BC0606
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.44 | £ 37.73 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MINI |
| Weight | 3.56Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC354R | RollCo |
| CA2728R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1923 | ELSTOCK |
| 831923 | ELSTOCK |
| 34116778336 | MINI |
| 34116776920 | MINI |
| 34116779760 | MINI |
| 3411 6776 920 | MINI |
| 3411 6778 336 | MINI |
| DC84083 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC354R | ROLLCO |
| BHW908E | TRW |
| BHW908 | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||