BC0590
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.16 | £ 34.99 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | BMW |
| Weight | 2.50Kg |
| Disc Diameter | 336mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 44mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC346R | RollCo |
| 34216769102 | BMW |
| 3421 6769 102 | BMW |
| CA2664R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1982 | ELSTOCK |
| 871982 | ELSTOCK |
| DC74095 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC346R | ROLLCO |
| BHS1306E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||