BC0521
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.44 | £ 38.93 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CHRYSLER |
| Weight | 3.4Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 23mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | LUC |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC310L | RollCo |
| CA2305 | BRAKE ENGINEERING |
| 05017833AA | CHRYSLER |
| 5017 833AA | CHRYSLER |
| 5017833AA | CHRYSLER |
| 82-1646 | ELSTOCK |
| 821646 | ELSTOCK |
| 4520606 | FORD |
| DC83704 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC310L | ROLLCO |
| BHX382E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||