BC0520
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 22.91 | £ 27.49 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | TOYOTA |
| Weight | 1.51Kg |
| Disc Diameter | 279mm |
| Disc Thickness | 09mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC309R | RollCo |
| CA2286R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0872 | ELSTOCK |
| 870872 | ELSTOCK |
| DC73261 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC309R | ROLLCO |
| 4773002110 | TOYOTA |
| 4773002111 | TOYOTA |
| 47730-02110 | TOYOTA |
| 47730-02111 | TOYOTA |
| BHQ306E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||