BC0434
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.58 | £ 37.90 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MERCEDES-BENZ, VW VOLKSWAGEN |
| Weight | 2Kg |
| Disc Diameter | 276mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC261R | RollCo |
| CA1780R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0523 | ELSTOCK |
| 830523 | ELSTOCK |
| 002 420 6183 | MERCEDES-BENZ |
| 2D0615124 | MERCEDES-BENZ |
| 9014203401 | MERCEDES-BENZ |
| 9014204001 | MERCEDES-BENZ |
| A0024206183 | MERCEDES-BENZ |
| A9014203401 | MERCEDES-BENZ |
| A9014204001 | MERCEDES-BENZ |
| 24206183 | MERCEDES-BENZ |
| DC82839 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC261R | ROLLCO |
| BHS319E | TRW |
| 2D0 615 124 | VW |
| 901 420 3301 | VW |
| 901 420 3901 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||