BC0396
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.29 | £ 43.55 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | VW VOLKSWAGEN |
| Weight | 2.5Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC242R | RollCo |
| CA1782R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0180 | ELSTOCK |
| 870180 | ELSTOCK |
| DC72821 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC242R | ROLLCO |
| BHN173E | TRW |
| 701615424 | VOLKSWAGEN |
| 701 615 424 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||