BC0379
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.87 | £ 35.84 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Weight | 2.76Kg |
| Disc Diameter | 295mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC234L | RollCo |
| CA2860 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-1805 | ELSTOCK |
| 821805 | ELSTOCK |
| 24204183 | MERCEDES-BENZ |
| 34200183 | MERCEDES-BENZ |
| A0024204183 | MERCEDES-BENZ |
| A0034200183 | MERCEDES-BENZ |
| DC884648 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC234L | ROLLCO |
| BHS1118E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||