BC0358
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.97 | £ 40.76 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | VW VOLKSWAGEN |
| Weight | 3Kg |
| Disc Diameter | 294mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC222R | RollCo |
| 870767 | ELSTOCK |
| 87-0767 | ELSTOCK |
| DC73431 | REMY AUTOMOTIVE |
| RAB84542 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC222R | ROLLCO |
| BHS331E | TRW |
| 7H0615424 | VOLKSWAGEN |
| 7H0615424A | VOLKSWAGEN |
| 7H0 615 424 | VW |
| 7H0 615 424A | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||