BC0345
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.41 | £ 38.89 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | NISSAN |
| Weight | 2.18Kg |
| Disc Diameter | 258mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC216L | RollCo |
| CA2130 | BRAKE ENGINEERING |
| 860351 | ELSTOCK |
| 86-0351 | ELSTOCK |
| 86-0699 | ELSTOCK |
| 860699 | ELSTOCK |
| 44011-BM40A | NISSAN |
| 44011-BM400 | NISSAN |
| 44011-BU000 | NISSAN |
| 44011BM40A | NISSAN |
| 44011BM400 | NISSAN |
| 44011BU000 | NISSAN |
| DC73316 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC216L | ROLLCO |
| BHN811E | TRW |
| BHN812E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||