BC0331
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.33 | £ 42.40 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CITROEN, FIAT, PEUGEOT |
| Weight | 3.34Kg |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 14mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC209L | RollCo |
| CA2951 | BRAKE ENGINEERING |
| 4401.L0 | CITROEN |
| 94 675 674 80 | CITROEN |
| 861830 | ELSTOCK |
| 86-1830 | ELSTOCK |
| 9467567480 | FIAT/ MARELLI |
| 4401 L0 | PEUGEOT |
| 4401L0 | PEUGEOT |
| 4401.L0 | PEUGEOT |
| DC74166 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC209L | ROLLCO |
| SU001A1071 | TOYOTA |
| SU001-A1071 | TOYOTA |
| BHS997E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||