BC0317
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.38 | £ 43.66 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | HONDA ACCORD |
| Weight | 2.35Kg |
| Disc Diameter | 260mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC202L | RollCo |
| CA2104 | BRAKE ENGINEERING |
| 860771 | ELSTOCK |
| 86-0771 | ELSTOCK |
| 43013S1AE01 | HONDA |
| 43013-S1A-E01 | HONDA |
| 43013SEAE01 | HONDA |
| 43013-SEA-E01 | HONDA |
| 43013-SEAE01 | HONDA |
| DC73170 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC202L | ROLLCO |
| BHN639E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||