BC0310
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.96 | £ 47.95 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | FORD |
| Weight | 2.31Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC198R | RollCo |
| CA2449R | BRAKE ENGINEERING |
| 870716 | ELSTOCK |
| 87-0716 | ELSTOCK |
| 1356394 | FORD |
| 1504905 | FORD |
| 4S712552BA | FORD |
| 4S71-2552-BA | FORD |
| 4S712552BB | FORD |
| 4S71-2552-BB | FORD |
| 2041805 | FORD |
| DC73473 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC198R | ROLLCO |
| BHN708E | TRW |
| BHN841E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||