BC0304
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.71 | £ 36.85 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 2.74Kg |
| Disc Diameter | 261mm |
| Disc Thickness | 14mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC195R | RollCo |
| CA1750R | BRAKE ENGINEERING |
| 830074 | ELSTOCK |
| 83-0074 | ELSTOCK |
| DC85111 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC195R | ROLLCO |
| SEG100220 | ROVER GROUP |
| BHV549E | TRW |
| BHX153E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||