BC0272
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.87 | £ 43.04 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MAZDA |
| Weight | 2.7Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 35mm |
| Man | AKE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC179R | RollCo |
| CA2456R | BRAKE ENGINEERING |
| 870748 | ELSTOCK |
| 87-0748 | ELSTOCK |
| GJ6A2661XA | MAZDA |
| GJ6A-26-61XA | MAZDA |
| GJ6A2661XC | MAZDA |
| GJ6A-26-61XC | MAZDA |
| GJZA2698ZB | MAZDA |
| GJZA-26-98ZB | MAZDA |
| GJZA2698ZC | MAZDA |
| GJZA-26-98ZC | MAZDA |
| GJZJ2698ZB | MAZDA |
| GJZJ-26-98ZB | MAZDA |
| GJZJ2698ZC | MAZDA |
| GJZJ-26-98ZC | MAZDA |
| DC73493 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC179R | ROLLCO |
| BHZ601E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||