BC0247
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.93 | £ 35.92 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Weight | 3.85Kg |
| Disc Diameter | 288mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | LUC |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC167L | RollCo |
| CA2369 | BRAKE ENGINEERING |
| 821638 | ELSTOCK |
| 82-1638 | ELSTOCK |
| 44203383 | MERCEDES-BENZ |
| A0014209483 | MERCEDES-BENZ |
| A0034202183 | MERCEDES-BENZ |
| 14209483 | MERCEDES-BENZ |
| 34202183 | MERCEDES-BENZ |
| A0044203383 | MERCEDES-BENZ |
| DC83684 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC167L | ROLLCO |
| BHX434 | TRW |
| BHX434E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||