BC0231
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 34.10 | £ 40.92 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | FORD |
| Weight | 2.65Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC159L | RollCo |
| CA2242 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-0715 | ELSTOCK |
| 860715 | ELSTOCK |
| 1133216 | FORD |
| 1144078 | FORD |
| 1S712553BC | FORD |
| 1S71-2553-BC | FORD |
| 1S712553BE | FORD |
| 1S71-2553-BE | FORD |
| C2S18004 | FORD |
| C2S43449 | FORD |
| DC72980 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC159L | ROLLCO |
| BHN375E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||