BC0208
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.93 | £ 34.72 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL, ALFA ROMEO, FIAT, CITROEN |
| Weight | 2.9Kg |
| Disc Diameter | 257mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC147R | RollCo |
| 735455838 | ALFA ROMEO |
| CA2739R | BRAKE ENGINEERING |
| 4401.P7 | CITROEN |
| 4401P7 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 55704023 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 831619 | ELSTOCK |
| 83-1619 | ELSTOCK |
| 735480255 | FIAT/ MARELLI |
| 77363930 | FIAT/ MARELLI |
| 77364398 | FIAT/ MARELLI |
| 77364683 | FIAT/ MARELLI |
| 77364979 | FIAT/ MARELLI |
| 77365140 | FIAT/ MARELLI |
| 77365544 | FIAT/ MARELLI |
| 77365545 | FIAT/ MARELLI |
| 77366179 | FIAT/ MARELLI |
| 542545 | OPEL/VAUXHALL |
| 5542096 | OPEL/VAUXHALL |
| 93189798 | OPEL/VAUXHALL |
| 93191696 | OPEL/VAUXHALL |
| 4401.P7 | PEUGEOT |
| DC83639 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC147R | ROLLCO |
| BHW1016E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||