BC0183
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.46 | £ 44.95 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | VOLKSWAGEN |
| Weight | 1.7Kg |
| Disc Diameter | 260mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC135L | RollCo |
| CA2551 | BRAKE ENGINEERING |
| 861833 | ELSTOCK |
| 86-1833 | ELSTOCK |
| DC73896 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC135L | ROLLCO |
| BHS328E | TRW |
| BHS1030E | TRW |
| 2K0615423 | VOLKSWAGEN |
| 2K0615423A | VOLKSWAGEN |
| 2K0615423B | VOLKSWAGEN |
| 2K0 615 423 | VW |
| 2K0 615 423A | VW |
| 2K0 615 423B | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||