BC0123
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.12 | £ 32.54 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | VW, AUDI, SEAT, SKODA |
| Weight | 3.17Kg |
| Disc Diameter | 256mm, 280 |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC106L | RollCo |
| 1J0 615 123A | AUDI |
| 1K0 615 123A | AUDI |
| 1K0 615 123D | AUDI |
| CA1715 | BRAKE ENGINEERING |
| 820502 | ELSTOCK |
| 82-0502 | ELSTOCK |
| DC82670 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC106L | ROLLCO |
| 1J0 615 123A | SEAT |
| 1K0 615 123A | SEAT |
| 1K0 615 123D | SEAT |
| 1J0 615 123A | SKODA |
| 1K0 615 123A | SKODA |
| 1K0 615 123D | SKODA |
| BHW347E | TRW |
| 1J0615123 | VAG |
| 1J0615123A | VAG |
| 1K0615123A | VAG |
| 1K0615123D | VAG |
| 1J0 615 123A | VW |
| 1K0 615 123A | VW |
| 1K0 615 123D | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||