BC0079
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.96 | £ 44.35 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CAR |
| Fuel | PETROL/ DIESEL/ MILD HYBRID |
| Weight | 3.17 KG |
| Disc Diameter | 45/370mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 44mm |
| Man | ATE |
| Add Info | behind the axle |
| Application | BMW |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC1048L | RollCo |
| 34216786831 | BMW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||